Kampania Edukacyjna "Zawodniacy''

Promocja picia wody jako zdrowej alternatywy dla słodkich napojów to główna idea uruchomionej przez Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych Kampanii Edukacyjnej „Zawodniacy”. Program jest skierowany do dzieci w wieku szkolnym oraz ich rodziców. Na uruchomionej przez PTPZ w październiku 2013r. specjalnej stronie internetowej www.zawodniacy.pl znalazły się gry edukacyjne dla dzieci w wieku 6-11 lat, rozwijające zainteresowanie tematem wody pitnej, wzbogacające ich wiedzę o wodzie i pozwalające im zdobyć certyfikat „Zawodniaka”. Uczniowie z naszej szkoły również przyłączyli się do tej kampanii i wielu z nich ukończyło e-learningowy kurs edukacyjny uzyskując tytuł „Zawodniak - Specjalista ds. picia wody”.

Na stronie dostępny jest również poradnik dla rodziców z merytorycznymi informacjami, np.: o czym warto pamiętać pijąc wodę, jakie są skutki niedoboru wody, dlaczego należy ograniczać spożywanie napojów takich jak soki owocowe czy słodzone napoje gazowane itp.

Dorośli mogą sprawdzić także, ile cukru zawierają popularne napoje dostępne na polskim rynku.

Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronach www.zawodniacy.pl oraz www.facebook.com/Zawodniacy. Kampania jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Małgorzata Wałczyk